Kilimų tipai – kaip išsirinkti

Išsirinkti naujus namų puošybos elementus visada yra smagiausia – nuo ​​mažų paveikslų, kuriuose išdėstomos skirtingos namų patalpos, iki naujo kilimo ar kilimėlio, kuris jūsų grindims suteikia gyvybės.

Tačiau daugelis žmonių nežino, kad yra įvairių rūšių kilimėlių, kurie skiriasi medžiaga, iš kurios jie pagaminti, ir kam jie skirti.

Kai ateina laikas rinktis naują kilimėlį namamsbūtina ir patogu žinoti visas esamas veisles, kad galėtumėte pasirinkti tinkamiausią.

Kilimus galima atskirti pagal kelis veiksnius, pradedant nuo medžiagos, iš kurios jie pagaminti, be jų formos ar matmenų kiekvienam kambariui, todėl pradėkime tyrinėti kiekvieną iš jų, kad galėtumėte pasirinkti geriausią:

1. Modulinio tipo kilimai arba plytelės

kilimas-modulinis

Tai labai universalus kilimėlio tipas, nes dėl originalaus dizaino jį galima naudoti tiek svetainei, miegamajam ar bet kuriame kitame namo kambaryje.

Šie kilimėliai dažniausiai yra mažo dydžio kilimėliai, kurie yra pagaminti iš gumos, kad būtų patvaresni, be to, juos lengva perkelti iš vienos vietos į kitą.

Jo montavimas yra greitas ir paprastas, be to, jie turi neslidų pagrindą, kad būtų išvengta bet kokio tipo nelaimingų atsitikimų.

2. Moquette arba kilimo tipo kilimai

Kilimas-kilimas

Ar žinote apie šias grindis, kurios yra visiškai padengtos kilimu? Na, tai žinomas kaip moquette arba kiliminės dangos tipo kilimėlis, kuris puikiai prisiliečia prie bet kokios aplinkos, todėl yra šiltas ir labai svetingas.

Skirtingai nuo ankstesnio tipo kilimėlių, tai nėra labai universalus modelis, nes jis nerekomenduojamas virtuvėje ar vonios kambaryje, nes kaupia drėgmę, o tai nėra naudinga.

Vietoj to, jie gali būti montuojami svetainėse, miegamuosiuose ir netgi tarnaus kaip biuras.

3. Kilimų tipo aplankas

Kilimų tipo-aplankas

Daugumoje kambarių ir salių rasite aplanko tipo kilimų, kurie atlieka visų tipų grindų dengimo funkciją, kad pagerintų kambario spalvas.

Paprastai pasirenkamas toks kilimo tipas, kurio dizainas dera su kambario stiliumi, derinamas su baldais, stalais ir kitais elementais.

Jų yra įvairių medžiagų, tekstūrų, dizaino ir spalvų, todėl jums nebus sunku rasti tinkamiausią jūsų namams.

Pluošto tipas taip pat yra būdas klasifikuoti skirtingus kilimėlių modelius, nes, priklausomai nuo medžiagos, jie tiks įvairiose namų erdvėse:

Keturi. vilnoniai kilimėliai

Vilnoniai kilimėliai

Tai gana subtilus kilimėlio tipas, nes apskritai vilna yra medžiaga, kuriai reikia skirtingos priežiūros, kad atlaikytų nuolatinį naudojimą.

Dabar, jei ieškote minkštumo, vilnoniai kilimėliai yra puikus pasirinkimas, nes jie yra ypač minkšti, todėl net norėsite ant jų gulėti.

Galite rasti tiek natūralios vilnos modelių, tiek sintetiniai kilimėliaikuris bus derinys su nailonu.

5. vinilo kilimėliai

vinilo kilimai

Tarp atspariausių kilimų modelių pastebėsite, kad pagaminti iš vinilo yra vieni geriausių ir gali būti naudojami tiek viduje, tiek lauke.

Viniliniai kilimėliai yra atsparūs drėgmei ir nešvarumams, jau nekalbant apie tai, kad juos taip pat labai lengva plauti, o tai kilimėlyje yra šiek tiek sunku rasti.

Šio tipo medžiaga idealiai tinka, jei ieškote kilimėlių antialerginisnes jie atstumia dulkes.

6. nailoniniai kilimėliai

nailoniniai kilimėliai

Kita vertus, rasite nailoninių kilimėlių, kurie yra itin patvarūs ir atsparūs modeliai, puikiai tinkantys naudoti intensyvaus eismo vietose, pavyzdžiui, prie įėjimo į namus.

Nailonas idealiai tinka naudoti lauke, nes netraukia vabzdžių, yra lengvai valomas ir nesulaiko drėgmės, todėl labai gerai laikosi lauke.

Jo priežiūra yra gana paprasta, o modelių yra daug.

7. Polipropileno ir poliesterio kilimėliai

Polipropileno ir poliesterio kilimėliai

The polipropileno kilimėliai Jie pasižymi tuo, kad yra pagaminti iš itin atsparių medžiagų, todėl idealiai tinka dėti ten, kur tikrai dažnai praeisite.

Netgi dėl poliesterio tokio tipo kilimėlius gali veikti saulė ir drėgme, nes oro sąlygos jų nepažeidžia.

Ši medžiaga gali būti dažoma įvairiomis spalvomis, todėl modelių rasite labai daug. Atbaido vabzdžius ir grybus, išlaiko kilimą švarų daug ilgiau.

8. akriliniai kilimėliai

kilimėliai-akrilo

Tarp įvairių tipų kilimai Taip pat rasite akrilinių, kurie labai panašūs į vilnonius.

Kadangi jie yra labai atsparūs, jie dažnai naudojami komercinėse patalpose, vienas iš pagrindinių privalumų yra tai, kad ta pati medžiaga suteikia daugybę spalvų, todėl turėsite pasirinkimą.

Taip pat tai medžiaga atspari įvairioms temperatūroms, todėl bus vienodai naudojama tiek žiemą, tiek vasarą.

Jie gali būti įrengti tiek vonios kambariuose, tiek virtuvėse, labai gerai ištveria šilumą ir drėgmę.

Taip pat pastebėsite, kad kilimėlius galima klasifikuoti pagal tekstūros tipą ir jų gamybai naudotą siūlą, tarp populiariausių:

9. paprasti kilpiniai kilimėliai

Paprasti kilpiniai kilimėliai

Lygiosios kilpos kilimėliai gaminami iš austinės vilnos, o tai reiškia, kad iš jos suformuojami nedideli kabliukai arba kilpelės, kurios sutankinamos ir išlygiuojamos tame pačiame aukštyje.

Tai itin atsparūs siūlai, todėl jie leidžia gaminti kilimėlius, kurie tarnaus daug laiko net ir intensyvaus eismo vietose.

10. Struktūriniai kilpiniai kilimėliai

Struktūriniai kilpiniai kilimėliai

Šio tipo kilimėlis pasižymi skirtingo aukščio kilpomis, o tai suteikia didelį reljefą, be to, egzistuoja įvairių tipų modeliuose. Taip pat, kaip ir kitų tipų kilimai, jie yra atsparūs ir labai lengvai valomi.

vienuolika. Iškirpti kilimėliai

Iškirpti kilimėliai

Šio tipo kilimėliai yra minkšti ir aksominiai, todėl juos atpažinsite be problemų.

Jo tekstūra gan minkšta, bet, kadangi ji labiau skirta puošybai, tai nelabai tinka ten, kur juda didelis eismas.

12. kombinuoti kilimėliai

kombinuoti kilimėliai

Tai kilimėlis, kuriame dera geriausia tekstūra, švelnus kailis, be to, gali būti naudojamos kitos medžiagos, pavyzdžiui, oda ar net mediena.


Dažni klausimai

? Ar galima lopyti kilimus?

Tiesą sakant, kilimus galima lopyti ir taisyti pažeistas vietas, tačiau šią procedūrą turi atlikti profesionalai su atitinkama įranga.

? Kaip vadinasi audinys, kuris dedamas po kilimėliais?

Audinys, kuris dedamas po kilimėliais, vadinamas veltiniu.

? Kaip vadinami beplaukiai kilimėliai?

Kiliminiai kilimėliai vadinami Kilim kilimėliais.

?Ar galima kilimą kloti ant kietmedžio grindų?

Atsakymas yra taip, tai visiškai įmanoma, tik juosteles reikia įkalti į grindis, be kaiščių, aplink kambario perimetrą, naudojant mūro vinis.

Nors norint geriau įrengti, rekomenduojama kreiptis į profesionalus, kurie palieka jūsų grindis kaip naujas.

?Ar galima kloti kilimus ant plytelių?

Kaip ir kietmedžio grindis, kilimėlius galima montuoti ant plytelių.

Tai šiek tiek sudėtingesnis nei ankstesnis procesas, kai turėsite pašalinti plytelių juosteles, naudoti kaiščius ir daugybę įrankių, todėl patartina kreiptis į montuotoją.

?Ar galima kloti kilimus ant betono?

Kaip ir ankstesniais atvejais, taip pat galima kloti kilimus ant betoninių grindų, kur reikės įrengti vinių juosteles aplink patalpos perimetrą, padengiant kilimu visas grindis ir sujungiant paminkštinimo juostas lipnia juosta, o taip pat dar vieną papildomų žingsnių seriją, kad namuose būtų naujas kilimas.

? Ar galima kloti kilimus ant laminatų?

Skirtingai nuo ankstesnių grindų, ant laminuotų grindų nerekomenduojama…