Įspūdingi kepimo sodos pranašumai ir naudojimas

Soda yra moksliškai žinoma kaip natrio bikarbonatas. Todėl jis taip pat vadinamas sodos bikarbonatu. Tai visų pirma kepimo ingredientas ir suteikia purumo duonai, pyragams, bandeliams ir sausainiams.

Įdomi yra mokslinė be pastangų kepimo logika. Tešla, pridėta su kepimo soda, pakyla, gamindama anglies dioksidą. Sujungus jį su rūgštimi, pavyzdžiui, actu ar citrinų sultimis, kepimo soda pagerina veiksmingumą, nes palieka geresnį poskonį.

Su daugybe faktų, kuriuos reikia žinoti apie kepimo soda, yra daug privalumų.

20 geriausių kepimo sodos privalumų

Kepimo soda yra puikus šveitiklis. Tačiau jis taip pat turi antiseptinių savybių. Pakanka savybių aprašymo; grįžkime tiesiai prie jūsų reikalo.

1. Kepimo soda padeda gydyti rėmenį

Kepimo soda turi labai daug antacidinių medžiagų ir yra puikus šarmiklis. Rėmuo yra nuolatinis krūtinės skausmas. Jei bandysite surasti pažeistą vietą, ją rasite tiesiai už krūtinkaulio. Skausmas dažniausiai sustiprėja pavalgius, vakarais atsigulus ar pasilenkus. Nereikia nerimauti, jei retkarčiais atsiranda rėmuo.

Kepimo soda laikinai ir retkarčiais palengvina rūgšties refliuksą. Jis turi šarminį pH, kuris padeda neutralizuoti skrandžio rūgštingumą. Jis veikia panašiai kaip daugelis nereceptinių antacidinių vaistų.

Išgerkite 1/2 šaukštelio kepimo sodos ir ištirpinkite ją 4 uncijų stiklinėje vandens, kad palengvėtų. Būtinai gerkite tai lėtai.

2. Gerina burnos sveikatą

Sveikos dantenos, stiprūs dantys, neutralus kvėpavimas ir švarus liežuvis lemia jūsų sveikatą ir higieną. Be to, jis būtinas siekiant užkirsti kelią ligoms ir sutrikimams, susijusiems su burna. Pavyzdžiui, ar žinote, kad pirmuosius diabeto simptomus galima rasti burnoje? Diabetas sukelia aukštą cukraus kiekį kraujyje, kuris silpnina burnos sveikatą.

Remiantis tyrimu, soda turi natūralių balinamųjų savybių. Kepimo soda yra žinomas ingredientas gaminant komercinę dantų pastą. Tai švelnus abrazyvas, kuris nubraukia paviršines dėmes ant dantų. Be to, jis sukuria šarminę aplinką jūsų burnoje. Ši kokybė dar labiau neleidžia bakterijoms daugintis, kad išvengtų dantų ėduonies ir išlaikytų jūsų dantenų formą. Kai kas sako, kad kiekvieną rytą geriant sodos vandenį galite atgaivinti kvapą.

3. Kepimo soda gydo inkstų ligas

Inkstų liga atsiranda, kai jūsų inkstai yra pažeisti ir negali atlikti kraujo filtravimo.

Remiantis tyrimų rezultatais, kepimo soda yra naudinga žmonėms, sergantiems inkstų ligomis. Be to, kepimo soda galite naudoti kaip priedą kai kurioms lėtinėms inkstų ligoms ir metabolinei acidozei gydyti. Ši sąlyga sukuria disbalansą tarp šarmų ir rūgščių balanso. Geriamasis natrio bikarbonatas gali sumažinti kraujo rūgštingumą. Todėl gali būti teisinga daryti išvadą, kad kepimo soda lėtina inkstų ligos progresavimą prižiūrint sveikatos specialistui. Tačiau negalima naudoti kepimo sodos kaip prevencinės priemonės kovojant su inkstų ligomis.

4. Kepimo soda pagerina pratimų atlikimą

Pratimų atlikimo gerinimas stiprina širdį, gerina kraujotaką, tonizuoja raumenis ir didina lankstumą.

Tyrimas nustato ryšį tarp kepimo sodos ir sporto rezultatų. Jo efektyvumas gali būti siejamas su didelio intensyvumo sportu ir veikla. Tai padidina ištvermę, nes sumažina dirbančių raumenų rūgštingumą. Soda gali padėti pasiekti optimalų PH balansą sumažindama rūgšties perteklių mankštos metu. Natrio bikarbonato šarminis pH yra 8,4. Todėl likus maždaug valandai iki mankštos pradžios saugu suvartoti 15-20 gramų sodos, praskiestos vandeniu.

5. Kontroliuoja kvapus

Dažnai prie šiukšliadėžių, kojinių, kilimų ar net šaldytuve jaučiamas nemalonus kvapas. Šis kvapas primena stipraus rūgštaus kvapo, pavyzdžiui, rūgpienio ar žuvies, kvapo likučius. Tyrimai parodė, kad soda dezodoruoja, nes rūgštinės ir bazinės kvapo molekulės tampa neutralios.

Negana to, jis gali būti naudojamas kaip asmeninis pažastų ir pėdų dezodorantas bei kaip buitinis dezodorantas kilimams. Taip pat pašalina kvapus šaldytuve ir šaldiklyje. Jis taip pat gali veikti ištirpęs vandenyje.

6. Priešnavikinis poveikis

Navikas atsiranda, kai nekontroliuojamas augimas vyksta kietame audinyje, pavyzdžiui, organe, raumenyse ar kauluose. Augliai gali klestėti rūgščioje kūno aplinkoje. Taigi, sumažinus rūgštingumą jūsų kūne, galima užkirsti kelią navikų augimui ir plitimui. Kepimo soda gali padėti sumažinti šį rūgštingumą kartu su paskirtais vaistais.

7. Pagerinti tam tikrus vėžius

Svarbu pažymėti, kad vėžio ląstelės klesti rūgščioje aplinkoje. Tokiu atveju soda neapsaugo nuo vėžio vystymosi. Tačiau, remiantis tyrimu, jis yra veiksmingas papildomas gydymas vėžiu sergantiems žmonėms. Paprastais žodžiais tariant, tai gali būti papildomas produktas gydymo procedūros metu. Tačiau nenaudokite kepimo sodos kaip įprastų vaistų pakaitalo.

Išgerkite valgomąjį šaukštą sodos į stiklinę vandens kaip „pasidaryk pats“ metodą, kad pagerintumėte pH pusiausvyrą organizme, o tai padės išvengti kelių ligų. Jei skonis nepakeliamas, įdėkite pusę arbatinio šaukštelio ir išgerkite du kartus. Įpilkite šiek tiek citrinos ar medaus, kad pagerintumėte skonį.

8. Kepimo soda veikia kaip balinimo priemonė

Sveika oda yra pirmoji organizmo apsauga nuo ligų ir infekcijų. Be to, oda padeda reguliuoti kūno temperatūrą.

Kepimo soda taip pat turi kosmetinių savybių, įskaitant švelnų šveitimą, valymą ir odos šviesinimą.

Remiantis tyrimais, kepimo soda turi didžiulę balinimo savybių. Tai padeda išblukinti žymes ir dėmes ant odos. Sumaišykite jį su vandeniu, citrinos sultimis ir ciberžole, kad pašalintumėte spuogų randus ir melazmą.

Kadangi kepimo soda gali būti šiurkšti jūsų odai, sumaišykite ją su kitu natūraliu ingredientu, kad ji būtų tinkama naudoti ant odos.

9. Kepimo soda padeda išlaikyti virtuvę švaresnę

Pigi kepimo sodos dėžutė gali išvalyti visus jūsų namus. Jis yra labai universalus ir yra švelnus abrazyvas. Jis tirpdo nešvarumus, pašalina kvapus ir pašalina virtuvėje esančius nešvarumus.

Padarykite pastą sumaišę kepimo soda su tokiu pat kiekiu citrinos sulčių ir trupučiu vandens, kad išvalytumėte virtuvę. Tai patogu kaip šveitimo priemonė ir dezodorantas.

10. Kepimo soda pašalina pesticidus

Kepimo soda daro stebuklus, kai mirkoma vandenyje su vaisiais ar daržovėmis. Jis pašalina didelį pesticidų kiekį. Be to, natrio bikarbonatas gali pašalinti kitas cheminių medžiagų likučius ir pesticidus iš vaisių ir daržovių odos. Todėl eksploatacinės medžiagos tampa saugesnės visiems.

11. Kepimo soda ramina skausmus

Džiovintos opos dar vadinamos aftinėmis opomis. Tai maži ir negilūs pažeidimai, atsirandantys ant minkštųjų burnos audinių arba dantenų pagrindo. Jie neatsiranda ant jūsų lūpų paviršiaus ir nėra užkrečiami.

Žinoma, kad tai atkuria pH pusiausvyrą ir mažina uždegimą. Todėl kepimo soda atlieka svarbų vaidmenį raminant opos.

Norėdami palengvinti vėžį, ištirpinkite vieną arbatinį šaukštelį kepimo sodos 1/2 puodelio vandens. Išskalaukite šį tirpalą 15–30 sekundžių, tada išspjaukite.

12. Dirba vonios kambario valytoja

Kadangi daugelis iš mūsų renkasi nebrangius, bet efektyvius vonios kambario valiklius, kepimo soda yra palaima. Jis balina ir dezinfekuoja daugelį vonios paviršių, tokių kaip plytelės, kriauklės, dušai ir vonios. Kepimo soda taip pat yra puiki valymo priemonė, nes lengvai tirpdo nešvarumus ir riebalus vandenyje. Jis taip pat dezodoruoja, pakeisdamas rūgštines ir bazines kvapo molekules į neutralią, bekvapę būseną.

Jį patogu naudoti, tačiau atminkite, kad jis yra mažiau efektyvus nei komerciniai valikliai.

13. Suteikia pagalbą nuo vabzdžių įkandimų

Dauguma vabzdžių įkandimų sukelia raudonus iškilimus su skausmu, niežuliu ar deginimu. Kai kurių vabzdžių įkandimai taip pat sukelia pūsles ar įbrėžimus.

Kepimo soda padeda neutralizuoti odos pH balansą. Jis taip pat kovoja su infekcija, kurią sukelia vabzdžių įkandimai.

Kelis kartus per dieną įkandusią vietą patepkite kepimo sodos pasta, kad palengvėtų didelių vabzdžių įkandimai. Norėdami pagaminti pastą, sumaišykite kepimo soda su šiek tiek vandens, kol gausite reikiamą konsistenciją.

14. Gydo nagų infekcijas

Grybelinės nagų infekcijos yra dažnos rankų ar kojų nagų infekcijos. Dėl jų nagas gali pakisti, sustorėti ir labiau įtrūkti bei lūžti. Infekcijos dažniau pasitaiko kojų nei rankų naguose.

Remiantis tyrimu, soda turi priešgrybelinių savybių. Jis sugeria drėgmę, kuri gali sukelti kojų nagų grybelį.

Norėdami gydyti nagų infekcijas, užtepkite kepimo sodos pasta ir vandens tiesiai ant pažeisto nago ir palikite bent 10 minučių prieš…