Kam skirtas šis vaistas?

Glimepiridas vartojamas diabetui gydyti. Tai padeda kasai išskirti daugiau insulino, kad sumažėtų cukraus kiekis kraujyje.

Kaip turėčiau vartoti / vartoti šį vaistą?

Tabletę (-es) išgerkite prieš pat valgį (-es), kaip nurodė gydytojas. Išgėrę vaisto, nepraleiskite ar atidėliokite valgio.

Ką daryti, jei pamirštu pavartoti / pavartoti šio vaisto?

Jei praleidote dozę, išgerkite kitą dozę prieš pat kitą valgį ir praleiskite praleistą dozę. Nedvigubinkite dozės ir nenaudokite papildomų vaistų, kad kompensuotumėte praleistą dozę.

Kokių atsargumo priemonių turėčiau imtis?

Praneškite savo gydytojui, jei

  • esate alergiškas šiam vaistui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai
  • turite genetinę būklę, vadinamą gliukozės-6 fosfato dehidrogenazės (G6PD) trūkumu
  • esate nėščia, planuojate pastoti arba maitinate krūtimi
  • sergate širdies, inkstų ar kepenų liga
  • dažnai geriate alkoholį
  • valgote mažiau nei įprastai dėl ligos / pakeistos dietos, nes gali tekti keisti vaistų dozę
  • sportuojate daugiau nei įprastai arba norite pakeisti įprastą dietą, nes tai gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje.

Jei gydytojas jums pasakė, kad jums reikia atlikti kraujo tyrimą nevalgius, praleiskite vaistus, kol paimsite kraują ir būsite pasiruošę valgyti.

Koks yra dažnas šio vaisto šalutinis poveikis?

Šis vaistas gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje (hipoglikemiją). Mažo cukraus kiekio kraujyje simptomai yra silpnumas, galvos svaigimas, alkis, prakaitavimas, drebulys, neryškus matymas, netvirtas vaikščiojimas arba greitas širdies plakimas.

Jei pasireiškia bet kuris iš šių mažo cukraus kiekio kraujyje simptomų, nedelsdami atlikite šiuos veiksmus:

1 veiksmas: patikrinkite cukraus kiekį kraujyje naudodami namų cukraus kiekio kraujyje matuoklį (gliukometrą), jei yra. Jei cukraus kiekis kraujyje yra mažesnis nei 4 mmol/l, išgerkite 15 gramų cukraus, pavyzdžiui:

  • 3 gliukozės tabletės arba
  • Pusė stiklinės vaisių sulčių arba
  • 3 arbatinius šaukštelius cukraus, medaus ar sirupo

2 veiksmas: po 15 minučių turėtumėte jaustis geriau. Jei namuose turite cukraus kiekio kraujyje matuoklį, turėtumėte dar kartą pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje.

3 veiksmas: jei cukraus kiekis kraujyje vis dar yra mažesnis nei 4 mmol/L arba vis dar turite mažo cukraus kiekio kraujyje simptomų, turėtumėte išgerti dar 15 gramų cukraus.

Jei simptomai vis tiek nepalengvėjo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę.

Vartodami Glimepiridą, taip pat galite priaugti svorio. Jūs raginate reguliariai mankštintis, kad išvengtumėte svorio padidėjimo, susijusio su šiuo vaistu.

Dėl kokių retų, bet rimtų šalutinių poveikių man reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją?

Nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninę, jei cukraus kiekis kraujyje visada žemas ir jaučiate simptomus net išgėrus cukraus kiekį (žr. aukščiau esančias instrukcijas, kaip valdyti mažą cukraus kiekį kraujyje).

Kokio maisto ar vaistų turėčiau vengti vartojant šį vaistą?

Venkite vartoti alkoholį kartu su šiuo vaistu, nes tai gali sukelti tokius simptomus kaip paraudimas, pykinimas, vėmimas, galvos skausmas, greitas širdies plakimas, greitas kvėpavimas ir svaigulys.

Kaip turėčiau laikyti šį vaistą?

Laikyti vėsioje ir sausoje vietoje, toliau nuo tiesioginių saulės spindulių. Laikykite šį vaistą vaikams nepasiekiamoje vietoje.

Kaip turėčiau saugiai išmesti šį vaistą?

Supakuokite šį vaistą į juodą šiukšlių maišelį ir sandariai uždarykite, prieš išmesdami į šiukšliadėžę arba šiukšliadėžę.

Atsisakymas

Jei išgėrėte didesnę nei rekomenduojama dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Šiame puslapyje pateikta informacija nepakeičia jūsų sveikatos priežiūros specialisto pateiktos informacijos. Norėdami gauti daugiau informacijos, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.

Šį straipsnį kartu parengė Nacionalinės vaistų informacijos darbo grupės nariai. Darbo grupę sudaro klasterio partneriai (National Healthcare Group, National University Health System ir SingHealth), bendruomenės vaistinės (Guardian, Unity ir Watsons) ir Singapūro farmacijos draugija.