Gleivių perteklius ir pilka dėmė akyje
Jauna mergina tikrinosi akis


Priežasties uostymas

Klausimas: Mano vyras kiekvieną rytą atsibunda su daug gleivių gerklėje ir nosyje. Ar tai susiję su oro kokybe mūsų kambaryje?

Atsakymas: Dažna priežastis, kodėl pabundama nuo gleivių gerklėje ir nosyje, yra tada, kai nosies membranos užsidega, o gleivės teka žemyn iš užpakalinės nosies dalies. Lydimi simptomai yra sloga, čiaudulys ir nosies užgulimas. Pabandykite įjungti garintuvą arba drėkintuvą, kad padidintumėte oro drėgmės kiekį.

Dulkių erkės, vienas iš labiausiai paplitusių alergenų aplinkoje, gali pabloginti simptomus. Reguliariai nuplaukite paklodes ir pagalvių užvalkalus karštame vandenyje, kad sunaikintumėte dulkių erkutes ir pašalintumėte alergeną, kurį sukelia šios mikroskopinės vabzdžiai. Sunkiais atvejais gali būti naudojami vaistai, tokie kaip antihistamininiai vaistai arba intranazalinis steroidų purškalas.

Susiję: Apsaugokite nuo mikrobų

Kita dažna priežastis – skrandžio rūgšties patekimas į gerklę. Jis gali pasireikšti be jokių požymių arba būti susijęs su tokiais simptomais kaip kosulys, gerklės skausmas ar balso užkimimas.

Jei jūsų vyro būklė nepagerėja, pakvieskite jį apsilankyti pas gydytoją, kad jis atliktų išsamų tyrimą.

Daktaras Gabrielis Dingas
Šeimos gydytojas
Geylang poliklinika
Nacionalinės sveikatos priežiūros grupės poliklinikos

Susiję: Kai pasireiškia alergija

Stebėkite vietoje

Jauna mergina tikrinosi akis

Klausimas: Neseniai pastebėjau pilkšvą dėmę ant kairės akies baltumo. Praėjo mėnuo, bet pilka dėmė vis dar yra. Nėra skausmo. Kas sukelia šį spalvos pasikeitimą ir ar tam reikia medicininės pagalbos? Esu 48 metų moteris.

Atsakymas: Yra dvi akies sritys, iš kurių gali atsirasti pilka dėmė. Jei jis yra iš junginės (permatomos gleivinės, dengiančios akies priekį), tai gali būti viena iš šių būklių:

  • Pingueculae: Tai yra dažna junginės degeneracija, kuri atsitinka žmonėms, kurie ilgą laiką yra veikiami saulės spindulių. Tai geltonai baltas gumbas, esantis greta limbus, kuris yra sritis tarp ragenos (skaidrios srities, sudarančios akies priekį) ir skleros (balto išorinio akies sluoksnio).
  • Naevus: Tai atrodo kaip aiškiai išreikštas, plokščias arba šiek tiek iškilęs pažeidimas. Pigmentacijos laipsnis skiriasi ir gali tapti tamsesnis brendimo ar nėštumo metu. Naevus gydyti paprastai nereikia. Tačiau pasikeitus spalvai, padidėjus dėmei, reikėtų kreiptis į gydytoją.
  • Akies paviršiaus plokščioji neoplazija: Tai rimta, bet nedažna būklė, dažniausiai pasireiškianti vyresnio amžiaus žmonėms.

Susiję: Akių infekcijos

Jei pilka dėmė atsiranda iš skleros arba epi-skleros (tolimiausio skleros sluoksnio), tada sąlygos dažniausiai yra įgimtos (yra nuo gimimo). Šios sąlygos apima akių ligą, akių melanocitozę arba skleros retėjimą dėl kolageno gamybos defektų. Ligos, kurios paveikia kitus organus/audinius ir tam tikrų vaistų toksiškumas, taip pat gali sukelti akių pigmentaciją. Norėdami nustatyti pilkos dėmės priežastį, kreipkitės į akių specialistą.

Daktaras Aleksas Lau
konsultantas
Nacionalinis sveikatos priežiūros grupės akių institutas


Skaitykite toliau: