Dieta be lektino – išsamus vadovas

Iš pradžių lektinai yra baltymai, randami ankštiniuose augaluose ir grūduose. Dieta be lektino dabar populiarėja ir sėkmingai patenka į rinką.

Rinkoje yra keletas lektino veislių. Kai kurie yra nekenksmingi, tačiau kiti gali sukelti virškinimo problemų, jei jie vartojami neapdoroti. Tačiau su lektinais susiję tyrimai yra riboti, tačiau jie iš tikrųjų sukelia blogą virškinimą, uždegimą ir daugybę ligų. Jei savo mityboje vengiate lektinų, turite atsisakyti tam tikrų kategorijų maisto produktų, tačiau taip pat svarbu tinkamai paruošti maistą.

Dietos be lektino įvadas

Dieta be lektino apima lektinų skaičiaus sumažinimą dietoje arba jų pašalinimą iš dietos. Tai naudinga žmonėms, kurie yra jautrūs maistui.

Daugumoje augalinių maisto produktų yra lektino, tačiau dideliais kiekiais jų yra ankštiniuose augaluose, pavyzdžiui, pupelėse, lęšiuose, žirniuose, sojos pupelėse ir žemės riešutuose. Naktivėje galite stebėti daržoves, pvz., pomidorus ir baklažanus, pieno produktus, įskaitant pieną, ir grūdus, tokius kaip miežiai, kvinoja ir ryžiai. Dieta be lektino yra ribojanti ir pašalinama daug maistinių medžiagų turinčio maisto, įskaitant tuos, kurie gali būti sveiki.

Tinkamai gaminant maistą, kuriame yra kenksmingų lektinų, pavyzdžiui, pupelėse, lektino kiekis labai sumažėja ir tampa saugus valgyti. Tačiau tuo pačiu metu žemės riešutai netampa saugūs valgyti – net ir išvirti.

Maisto ir vaistų administracijos teigimu, jei pupeles verdate 30 minučių, galite atsikratyti jų kenksmingų lektinų. Turėtumėte žinoti, kad tinkamai paruošę maistą paprastai venkite valgyti maisto, kuriame yra daug aktyvių lektinų.

7 diena Be lektino Dietos planas

Daugelis maisto produktų gali būti dietos be lektino dalis, tačiau nėra nurodymų, kokius patiekalus valgyti ar kur gauti ingredientų. Neturėsite jokių apribojimų dėl suvartojamų kalorijų ar porcijų dydžio, todėl nedvejodami valgykite, kol būsite patenkinti. Kartais galite valgyti daugiau nei anksčiau, bet vis tiek numesite svorio.

7 dienų dietos be lektino planas prasideda nuo 1 fazės, kai jūsų mityba yra labai apribota ir tęsiasi kitas tris dienas. Tačiau prieš pradėdami bet kokią dietą, turite pasitarti su gydytoju ir laikytis jo nurodymų.

Diena 1: Galite pasirinkti špinatų kokteilį, kurį sudaro avokadas, mėta, salotos, citrinos sultys ir stevijos ekstraktas. Tada suvalgykite 3 uncijas ganyklos vištienos, troškintų grybų ir garstyčių žalumynų su kokosų aliejumi. Jūsų dieną taip pat turėsite suvalgyti 2 uncijos lauke sugautos lašišos, svieste pateptų salotų su alyvuogių aliejumi ir citrina bei garuose virtų šparagų.

2 diena: Antrą dieną galite suvalgyti 2 uncijas otų (tam tikros rūšies žuvies) ir citrinos bei troškintų špinatų su kokosų aliejumi. Į savo racioną turėtumėte įtraukti špinatų kokteilį ir avokadą su mėtomis, špinatais, citrinos sultimis, stevijos ekstraktu, kopūstais, brokoliais ir morkų keptuve su kimchi.

3 diena: Trečią dieną galite valgyti virtų šparagų, avokadų, žalių raugintų kopūstų, burokėlių žalumynų, šiek tiek avokado ir burokėlių bei citrinų kokteilio. Taip pat įtraukite 3 uncijas ganyklos vištienos ir kopūstų, virtų česnaku, alyvuogių aliejumi ir citrina.

4 diena: 4-os dienos dieta bus labai panaši į 3-osios dienos dietą, kartu su kokosų aliejumi, morkomis, burokėlių žalumynais, avokadu, citrinų sultimis ir kokosų aliejumi, taip pat graikiniais riešutais. Taip pat galite įdėti 3 uncijas ganyklos vištienos, susmulkintų virtų Briuselio kopūstų ir žalių raugintų kopūstų salotų su uncija tamsaus šokolado.

5 diena: Penktą dieną galite valgyti žalius mangus, avokadus ir unciją juodojo šokolado. Taip pat į savo racioną įtraukite lapinių žalumynų, kanapių baltymų miltelių ir mėtų bei citrinų kokteilio. Įpilkite 3 uncijos lauke sugautos menkės ir žalių burokėlių salotų su baziliku ir pušies riešutais.

6 diena: Šeštą dieną į savo racioną įtraukite kokosų pieną, migdolų sviestą, špinatus ir kanapių baltymus. Galite sudaryti žalių burokėlių salotų, garstyčių žalumynų, alyvuogių aliejaus ir citrinų užpilo. Ši dieta apims keturias uncijas ganyklos vištienos, šparagų, Napa kopūstų ir 1 unciją tamsaus šokolado.

7 diena: Paskutinė dietos diena. Jūs vis dar vartojate tamsų šokoladą, graikinius riešutus ir avokadą kaip savo dietos dalį. 2 uncijos ganyklos vištienos salotos ir lapiniai žalumynai su citrinos ir alyvuogių aliejaus padažu galėtų padėti dietai, kartu su citrininiais šparagais ir kanapių sėklomis.

Maisto produktai, kuriuos reikia įtraukti

Jei kas nors laikosi lektino neturinčio maisto, jis turėtų žinoti, koks maistas jiems yra sveikas. Visuose gyvūniniuose ir augaliniuose produktuose neabejotinai yra lektinų, ir kadangi lektinų tikrai yra visose iš augalų ir gyvūnų gautose prekėse.

Vis dėlto yra vaisių ir daržovių, kuriuose yra tik šiek tiek lektino tipo: obuoliai, rukola, artišokai, šparagai, burokėliai, gervuogės, mėlynės, brokoliai, Briuselio kopūstai, kopūstai, morkos, žiediniai kopūstai, salierai, vyšnios, laiškiniai česnakai, kakleliai. , lapiniai kopūstai, žalumynai, porai, citrinos, grybai, okra, svogūnai, apelsinai, moliūgai, ridikai, avietės, laiškiniai svogūnai, braškės, saldžiosios bulvės, taip pat šveicarinis mangoldas.

Taip pat į savo racioną įtraukite gyvūninius baltymus, tokius kaip jautiena, vištiena, žuvis, kiaušiniai ir riebalai, esantys avokaduose, svieste ir alyvuogių aliejuje. Taip pat galite valgyti pekano riešutus, pistacijas, kanapių sėklas, linų sėklas, pušies riešutus ir brazilinius riešutus. Taip pat leidžiami graikiniai riešutai, migdolai ir saulėgrąžų sėklos.

Maisto produktai, kurių reikia vengti

Maisto produktų, kurių negalite vartoti, pašalinkite iš savo dietos, nes juose yra lektinų. Pvz., kviečiai, kvinoja, kviečių gemalai, rudieji ryžiai, avižos, miežiai, makaronai, duona, miltai, sausainiai, krekeriai, dribsniai, dirbtiniai saldikliai, dietiniai gėrimai, pomidorai, saldžiosios bulvės, baklažanai, paprikos, aitriosios paprikos, taip pat agurkai, žemės riešutai, soja, lęšiai, skaldyti žirneliai, sėklos, pienas, taip pat ganykloje užauginta mėsa.

„HealthifyMe“ pastaba

Nors lektinų yra daugumoje augalinio maisto, kai kuriuose jų yra mažai, pavyzdžiui, brokoliuose, obuoliuose, kopūstuose, salieruose, okra ir braškėse. Žmonės, kurie laikosi dietos be lektino, turėtų vengti grūdų, pieno, dietinių gėrimų, ankštinių augalų, nakvišų ir žemės riešutų.

Maisto produktai, kurių sudėtyje yra lektino, paprastai laikomi saugiais, kai jie tinkamai paruošti. Tačiau kai kurie žmonės gali netoleruoti šio maisto; tyrimai yra prieštaringi. Prieš pradėdami laikytis dietos be lektino, pasitarkite su gydytoju arba dietologu.

Pasiruošimo patarimai

Kai laikotės griežtos dietos, pavyzdžiui, dietos be lektino, labai svarbu gauti pakankamai maistinių medžiagų iš kitų maisto produktų. Priežastis ta, kad daugelyje maisto produktų, įtrauktų į dietos be lektino sąrašą, yra daug maistinių skaidulų, kurios yra naudingos sveikatai.

Taigi, būtinai kompensuokite tą patį. Tai galite padaryti naudodami vaisius, daržoves ar maisto papildą, kad pagerintumėte savo sveikatą.

Laikantis dietos be lektino, reikia atsiminti keletą patarimų:

  • Visų pirma išmirkykite ir išvirkite pupeles, kad sumažintumėte lektino kiekį jose.
  • Grūdus ir pupeles galite fermentuoti arba daiginti, kad sumažintumėte lektino kiekį.
  • Išbandykite pašalinimo dietą, kad nustatytumėte, ar esate jautrūs maisto produktams, kurių sudėtyje yra lektino. Tai galite patikrinti išimdami po vieną maisto produktą ir pažiūrėję, ar simptomai pagerėjo ar nepablogėja.

Galite pasikalbėti su gydytoju arba dietologu, kad pasirūpintumėte savo kasdiene maistinių medžiagų doze. Dieta be lektino gali būti naudinga žmonėms, kenčiantiems nuo sveikatos problemų, tačiau mitybos specialistai jai nepritaria, nes tai nėra sveikas būdas maitintis ar gydyti sveikatos būklę.

Dietos be lektino privalumai

Visų rūšių dietos ne visada turi drastiškų sveikatos rezultatų arba ne visada atitinka norimus motyvus, tokius kaip svorio metimas, laukiami lėtinio uždegimo simptomai ar geresnis virškinimas. Tačiau dieta, kurioje mažai perdirbtų maisto produktų, gali būti labai naudinga. Kai kurie dietos be lektino privalumai yra šie:

Uždegiminis atsakas

Remiantis moksliniais tyrimais, valgant daug lektinų gali suaktyvėti uždegiminė reakcija jūsų kūne. Tyrimai parodė, kad buvo nustatytas molekulinis kelias, kuriame lektinai gali atlikti „pavojaus signalo“ vaidmenį skatinant autoimunines ligas. Taigi, galite sumažinti arba pašalinti lektinus, kad užbaigtumėte uždegimą.

Maistinių medžiagų įsisavinimas

Lektinai taip pat gali būti pažymėti kaip antinutrientai, nes jie kaupiasi žarnyno srityje, todėl nukenčia maistinių medžiagų įsisavinimas ir virškinimo procesas. Galite juos pašalinti iš savo dietos, kad jūsų kūnas geriau pasisavintų maistines medžiagas.

Dirgliosios žarnos sindromas

Ši dieta be lektino gali būti naudinga žmonėms, kenčiantiems nuo dirgliosios žarnos sindromo arba IBS. Tam tikri maisto produktai gali sustiprinti vidurių užkietėjimą, viduriavimą, pilvo pūtimą ir kitas IBS problemas. Galimas maisto, kuriame yra lektinų, ir kitų angliavandenių, sukeliančių virškinimo problemų, sąveika.

Remiantis tyrimais, maisto produktai, kurių sudėtyje yra FODMAP, yra susiję su maistu…