Desonido kremas arba losjonas

Desonidas vartojamas paraudimui, patinimui ir niežėjimui, susijusiam su nedideliais odos negalavimais, pvz., egzema, gydyti. Jis priklauso vaistų, vadinamų kortikosteroidais, grupei ir turi priešuždegiminį bei niežulį mažinantį poveikį.

Kam vartojamas šis vaistas

Desonidas vartojamas paraudimui, patinimui ir niežėjimui, susijusiam su nedideliais odos negalavimais, pvz., egzema, gydyti. Jis priklauso vaistų, vadinamų kortikosteroidais, grupei ir turi priešuždegiminį bei niežulį mažinantį poveikį.

Dozavimas ir vartojimo būdas

Suaugusieji nuo 18 metų ir vyresni

Dezonidą reikia tepti plonu sluoksniu ant pažeistos vietos 2–3 kartus per dieną (3 kartus per dieną, jei odos problema sunkesnė), švelniai įtrinant kremą/losjoną ant odos. Naudojamas kremo/losjono kiekis priklauso nuo pažeistos vietos dydžio. Venkite naudoti per didelius šio produkto kiekius ir nenaudoti didelių odos plotų. Prieš tepdami kremą/losjoną, nuplaukite ir nusausinkite visą gydomą plotą.

Nenaudokite kremo / losjono ant odos vietų, kuriose yra įpjovimų ar įbrėžimų, arba užkrėstų odos vietų. Neuždenkite gydomos vietos tvarsčiu ar tvarsčiu, nebent tai daryti nurodė gydytojas. Panaudoję produktą, kruopščiai nusiplaukite rankas ir venkite patekimo į akis, burną ar šnerves. Jei produktas pateko į bet kurią iš šių vietų, nedelsiant nuplaukite dideliu kiekiu vandens.

Naudojimo trukmė skiriasi, todėl turėtumėte nutraukti naudojimą, kai tik jūsų odos būklė išnyks. Turėtumėte kreiptis į gydytoją, jei jūsų būklė nepagerėjo per 2 savaites.

Nesidalinkite produktu su kitais, net jei jie turi panašių požymių ir simptomų.

Šalutinis poveikis, atsargumo priemonės, kontraindikacijos

Prieš pradėdami vartoti šį vaistą

Šio kremo / losjono reikėtų vengti, jei esate buvęs alergiškas dezonidui arba bet kuriai kitai išvardytai produkto sudedamajai daliai.

Šio vaisto negalima vartoti jaunesniems nei 18 metų vaikams ar paaugliams, nebent būtų paskirtas gydytojas.

Yra nedaug įrodymų apie dezonido vartojimą nėštumo metu. Jei esate nėščia arba maitinate krūtimi, prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

Šalutiniai poveikiai

Dažnas šalutinis poveikis: deginimas, niežulys, sudirginimas, pleiskanojimas arba odos išsausėjimas naudojimo vietoje, spuogai, per didelis plaukų augimas, bėrimai aplink burną, alerginis kontaktinis dermatitas, odos maceracija, antrinė odos infekcija.

Retesnis šalutinis poveikis: vartojant ilgai arba per daug, gali suplonėti oda arba pasikeisti odos spalva.

Tvarkymas ir saugojimas

Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
Laikyti vėsioje, sausoje vietoje ne aukštesnėje kaip 30°C.

Kada kreiptis papildomos medicininės pagalbos

Nedelsdami pasakykite gydytojui ir (arba) vaistininkui, jei dėl šio vaisto pasireiškė bet kokie alerginiai simptomai (pvz., išbėrimas, niežulys, pasunkėjęs kvėpavimas arba veido, lūpų ar sričių aplink akis patinimas) arba sunkus šalutinis poveikis.

Kreipkitės į gydytoją, jei vartojimo vietoje yra infekcijos požymių, pvz., paraudimas, patinimas ar pūlių išsiskyrimas.

Kreipkitės į gydytoją, jei jūsų būklė pablogėja arba per 2 savaites nepagerėjote.

Tiesiog paklausk!  Jūsų vaistininkas – žinokite savo vaistą, gaukite jį teisingai!

Informacija atnaujinta 2016 m. spalio 31 d
Parengė Singapūro farmacijos draugija (www.pss.org.sg)