Baldų medienos rūšys

Jei atėjo laikas atnaujinti savo namuose esančius baldus arba norite aprūpinti savo namus aukščiausios kokybės elementais, tikrai kilo mintis naudoti medinius baldus. Mediniai baldai žmonėms buvo skirti šimtmečius, nes dėl savo ilgaamžiškumo ir lengvo valdymo jie yra viena universaliausių medžiagų.

Norint išsirinkti gerus baldus, būtina žinoti, ką medienos rūšis baldams Jums reikia, nes jie visi skiriasi spalva, tekstūra, ilgaamžiškumu ir naudojimu.

medienos klasės

Medžius galima suskirstyti į dvi dideles grupes – kietmedžius ir spygliuočius. Tačiau net jei manote, kad kietmedis yra stipresnis už spygliuočių, tai nebūtinai turi būti tiesa.

Pagrindinis skirtumas yra tas, kad kietmedžiai yra iš medžių, kurie veda gėles ar vaisius ir dėl lėto augimo yra tankesni, o spygliuočiai – iš spygliuočių medžių, kurie auga greičiau ir yra mažiau tankūs. Pažvelkime į kiekvieną iš jų išsamiai.

Kietmedžio

Šios klasės mediena auga ant gaubtasėklių medžių, tai yra medžių, turinčių gėles, sėklas ir vaisius. Kai kurie šios rūšies medienos pavyzdžiai yra klevas, ąžuolas ir kaštonas. Vienas iš būdų juos atpažinti – atėjus žiemai nukrenta jų lapai, jie yra lapuočių.

Šios rūšies mediena auga itin lėtai, todėl baldai, pagaminti iš kietmedžio, yra šiek tiek brangesni, daugiausia dėl to, kad jiems teko laukti metų metus, kol medis užaugs pakankamai didelis, kad jį būtų galima nukirsti.

Kietmedžio savybės

  • Šios rūšies mediena auga lėčiau nei spygliuočių, todėl paprastai yra brangesnė. Nors yra keletas išimčių, pavyzdžiui, guminio medžio mediena.
  • Būdamas tankesnis, idealus pasirinkimas lauko baldams ar konstrukcijoms, nes sunkiau pūva ar užkrečia kenkėjais.
  • Jame yra labai mažas sulčių kiekis ir puikus atsparumas ugniai, todėl jis yra geras pasirinkimas grindims.
  • Jis dažniausiai naudojamas lauko baldams, tačiau ne visų rūšių kietmedžiai tinka tam.

Spygliuočių mediena

Kita vertus, spygliuočiai gimsta gimnazdžių medžiuose, tai yra medžiuose be žiedų, kurių sėklos auga be vaisiaus, kuris juos apsaugotų. Atsižvelgiant į sodinimo paprastumą ir greitą šios rūšies medžių dauginimąsi, jie sudaro 80% pasaulio medienos, ypač pušų ir eglių, produkcijos. Šios auga itin greitai ir yra gana aukštos, todėl iš jų gaminamos medinės lentos.

Spygliuočių medienos savybės

  • Šios klasės mediena neturi kapiliarinių indų, todėl ji nėra akyta mediena, skirtingai nei kietmedis.
  • Kadangi jie neturi akinių, dažai ir lakai apdailai yra puikūs.
  • Jo naudojimas statybose yra labai paplitęs gaminant klojinius, konstrukcijas, pastolius ir visokias pigias ir greitai pastatomas konstrukcijas.
  • Jo sulčių kiekis didesnis, todėl atsparumas ugniai gana žemas.
  • Kadangi jis yra lengvas ir lengvai valdomas, jis yra geras pasirinkimas baldams gaminti.

Kietmedžio ir spygliuočių medienos skirtumai

Norėdami šiek tiek apibendrinti tai, ką matėme anksčiau, pažiūrėkime apie abiejų miškų skirtumus

Kietmedžio Spygliuočių mediena
Kilęs iš gaubtasėklių medžių, kurių lapai nukrenta žiemą Jis kilęs iš gimnastikos medžių su visžaliais lapais.
Jo tekstūra yra gana tanki dėl lėto augimo. Jo tekstūra yra lengva dėl greito augimo
Dėl kapiliarų jis yra labai poringas Kadangi neturi kapiliarų, tai neakyta mediena
Sulos kiekis svyruoja nuo 5% iki 10% Sulos kiekis svyruoja nuo 85% iki 90%
Kadangi jie auga labai lėtai, jų tankis ir struktūra yra daug tankesni. Kai jie auga greičiau, jų struktūra ir tankis mažėja
Ne visos kietmedžio rūšys tinka baldams, be to, jos yra labai brangios. Šios rūšies mediena idealiai tinka baldams gaminti, iš tikrųjų 80% baldų yra pagaminti iš spygliuočių medienos.

kietmedžiai

Pažvelkime į kai kurias kietmedžių rūšis ir jų pagrindines savybes

Raudonmedis

Raudonmedis

Raudonmedžio mediena idealiai tinka gaminti labai kokybiškus baldus, tačiau jos kaina yra gana aukšta, pagrindinė jos savybė – senstant tamsėja. Tai atogrąžų mediena, tačiau kadangi ji kilusi iš atogrąžų, reikalinga didelė drėgmė, kad šie baldai tarnautų ir apsaugotų nuo tiesioginių saulės spindulių, nes jie linkę džiūti, todėl drėgmei atgauti rekomenduojama naudoti aliejus.

Graikinis riešutas arba kaštonas

Graikinis riešutas arba kaštonas

Tai gana kieta mediena, kurios kietumas yra 4 iš 5. Nepaisant to, jis yra gana lengva dirbti. Tačiau, kaštono mediena Tai gana brangi mediena, kurią sunku gauti. Tiesą sakant, labai tikėtina, kad vietinėje parduotuvėje jo negausite, turėsite jį užsisakyti. Jo spalva nuo rudos iki tamsaus šokolado su labai ryškiomis gyslomis, nors galima ir gauti šviesios riešuto spalvos.

raudonasis ąžuolas

ąžuolo raudonumo

Jei norite, kad jūsų baldai tarnautų ištisas kartas, tuomet rinkitės ąžuolą. Tai medienos rūšis, kuri randama tik šiauriniame pusrutulyje ir kadangi yra daugiau nei 600 ąžuolo rūšys, tikrai rasite sau patinkančią spalvą, nes spalvų paletė nuo raudonos iki geltonos. Tai labai kieta mediena, nereikalaujanti mažai priežiūros ir tinkanti bet kokiai apdailai, todėl tai puikus pasirinkimas interjero baldams.

uosis

uosis

Labai brangus ir sunkiai gaunamas, tačiau pasižymi neįtikėtinomis savybėmis, tokiomis kaip kietumas ir atsparumas. Jis yra labai blyškus ir lygus liesti, tačiau neapsigaukite labai atsparus ir patvarus. Jo gyslos yra gana lengvos, todėl tai labai geras pasirinkimas, jei jūsų namas yra mažas. Vienintelis šios medienos trūkumas yra tas, kad dirbdami su ja, ji skleis šiek tiek nemalonų kvapą, kuris laikui bėgant išnyks.

Beržas

Beržas

Beržą galite gauti dviejų veislių, baltos arba geltonos spalvos. Baltasis beržas labai panašus į klevo medieną, o geltonasis beržas turi savotišką spalvos gradientą, turi gelsvai baltą kraštą ir artėjant prie centro pradeda rausvėti.

Jis yra šiek tiek pigesnis, palyginti su raudonmedžiu ar uosiu, be to, jį galite gauti daug lengviau. Dėl savo kietumo, atsparumo ir darbingumo galime jį rasti nuo durų iki virtuvės baldų.

Klevas

Klevas

Klevas yra dviejų rūšių: kietas ir minkštas. Su kietuoju klevu labai sunku dirbti, o minkštesnę jo įvairovę paprastai matome lentpjūvėse.

Tai medis iš Azijos, bet jo galime gauti praktiškai visose pasaulio vietose.

Dėl savo atsparumo jis idealiai tinka statyti virtuvės baldus ar rašomuosius stalus, kurie bus nuolat naudojami, nes jiems beveik nereikia priežiūros ir jie tarnauja ilgus metus. Apdaila gali būti įvairi, tačiau žmonės renkasi tam tikrą medienos beicą, kad ji atrodytų kaip brangi mediena, pavyzdžiui, raudonmedis.

vyšnios medis

vyšnia-o-vyšnia

Ši mediena yra šiek tiek mažiau atspari nei ąžuolas, tačiau dėl labai gražios rausvos spalvos ir gana tiesių linijų yra labai populiarus pasirinkimas žmonėms, kurie nori lengvai prižiūrimo baldo.

Apdorojus tokio tipo medieną, užteks tik vieną kartą perbraukti medvilniniu skudurėliu ir kartais baldų valymo priemone. Tačiau jis turi būti apsaugotas nuo saulės, nes yra linkęs išdžiūti, todėl tai nėra geras pasirinkimas lauko baldams.

Is

Is

The buko mediena jis labai ypatingas, daugiausia todėl, kad jo raštai yra ne linijos, o panašesni į mažus taškelius. Taip pat jis yra rausvos spalvos su mažais raudonais blyksniais, todėl jis tinka mažiems namams, kurie nenori perkrauti apdailos tamsiomis spalvomis.

Jis gana kietas ir atsparus tiek, kad su juo galima gaminti žaislus, tačiau reikia saugotis, kad nesušlaptų, nes linkęs labai išsipūsti.

Tiko

Tiko

Savotiškas tamsi mediena labai mažai ir dėl savo spalvos jis dažniausiai naudojamas kolonijinio tipo balduose.

Šiuo metu tai…