9 egzistuojantys keptuvių tipai ir kam jos skirtos

Ar susimąstėte, kiek keptuvių tipai egzistuoja? Nors tai gali atrodyti šiek tiek paprastas klausimas, nes iš pirmo žvilgsnio visi keptuvių prekės ženklai atrodo, kad jie siūlo tą patį, bet iš tikrųjų pasirinkimas yra LABAI platus.

Nuo keptuvės keraminėms viryklėms iki titano keptuvės Šiame vadove išmokysime atskirti kiekvieną iš jų.

keptuvių tipai

Ne visi yra vienodi, pirmiausia reikia atskirti juos pagal paskirtį, be medžiagos, iš kurios jie pagaminti.

Taip pat atsižvelkite į jūsų turimos viryklės tipą – dujinę, indukcinę ar stiklo keramiką – tai parodys, kiek šilumos atlaikys indas, kitaip perteklinis karštis gali jį sugadinti.

Toliau pristatome keptuvių tipai:

1. Tradicinė keptuvė

tradicinė keptuvė

Keptuvė yra būtinas įrankis virtuvėje, ją galime naudoti bet kada, o kadangi ji yra tokia universali, ji naudojama DAUGIAI dalykų, įskaitant:

 • Kepti
 • Praleisti
 • Skrudinti
 • Rudos sėklos ir prieskoniai
 • gaminti padažus
 • atitirpinkite ant silpnos ugnies

Juos galima gauti iš įvairių medžiagų, pvz ketaus keptuvės bangos nerūdijančio plieno keptuvės.

2. Puodo keptuvė

keptuvė

Puodo keptuvė yra didesnio gylio modelis, palyginti su kitomis įprastesnėmis, todėl galima gaminti daugiau talpos, pvz. tradiciniai troškiniai.

Kai kurie modeliai gali būti dedami į orkaitę, tačiau tai priklauso nuo jos medžiagos, ypač nuo ketaus.

3. Blynų keptuvė

Tefal Elegance C3671002 Blynų keptuvė 25...

Kaip rodo pavadinimas, blynelių keptuvės skirtos GREITAI IR LENGVAI gaminti blynelius, blynus ar kiaušinius. Šie modeliai yra su nelimpančia danga, kad mišinys nepriliptų.

4. Kiaušinių keptuvė

Valira Origen - 16 cm aukščiausios kokybės keptuvė, pagaminta...

Kiaušinių keptuvė gali šiek tiek priminti blynų keptuvę dėl savo nepridegančios dangos ir žemų kraštų, tačiau viena iš svarbiausių šių keptuvių savybių yra jų dydis. Šios keptuvės yra mažesnės nei kitų tipų keptuvės, o tai palengvina TOBULAUS kiaušinio virti.

5. geležis

Coninx Grill Pan – keptuvė su...

Jame yra kanalų arba iškilių paviršių sistema, kuri veikia kaip kepsninė, kur jie tarnauja taip, kad riebalai iš maisto produktų, tokių kaip mėsainiai, nutekėtų link kraštų, o tai užtikrina sveikesnį gaminimą.

Kepdami galite kepti skrebučius, vištieną, kepsnius ar daržoves. Pirkdami atkreipkite dėmesį į jo dydį, nes š kvadratinė keptuvėapvalios ar kitokios formos, gali užimti papildomos vietos virtuvėje.

6. Paellera

Liemenėlė A401636 - Paellera, juoda, 36 cm

Paellera yra keptuvė su šviesiu dugnu, kuri, kaip rodo jos pavadinimas, skirta skaniai paruošti Paella.

Nors dėl paeljos keptuvių naudojimo kyla daug ginčų, ypač Valensijos bendruomenėje, turėtumėte žinoti, kad jos yra gana universalios ir gali būti naudojamos gaminant kitus patiekalus, tokius kaip:

 • Fideua
 • Kepti ryžiai
 • Makaronai
 • sumaišyti ryžiai
 • Ryžių sriuba

Jis turi rankenas ir yra pagamintas iš įvairių medžiagų geležies dažniausiai prieinamus, nors dėl patvarumo ir našumo patartina įsigyti nerūdijančio plieno.

7. Troškinkite keptuvę

Nepridegančios indukcinės keptuvės,...

Dėl plokščio dugno ir aukštų kraštų jie puikiai tinka troškinti daržoves, ruošti jūros gėrybes ar ruošti maistą, kuriam nereikia ilgo virimo. Galite juos gauti iš tefloninės keptuvės arba keraminės keptuvės.

8. Gili keptuvė

BRA Efektyvi oranžinė Gili keptuvė 28 cm, aliuminio...

Norėdami atpažinti šią keptuvę, tereikia pažvelgti į aukštus jos kraštus, jie turi specialią paskirtį kepti didesnį maisto kiekį, joje galima kepti, gaminti padažus ir netgi kepti, nes jie pagaminti iš geležies arba keramikos.

9. wok

BRA Advanced - Lieto aliuminio wok su...

The wok Tai tradicinė Azijos gastronomijos keptuvė, itin išpopuliarėjusi visame pasaulyje, daugiausia dėl greitos ir paprastos kepimo sistemos bei puikaus šilumos paskirstymo.

Iš savo patirties aš naudoju „wok“ keptuvę įvairiems patiekalams ruošti – nuo ​​troškintų troškinių, garuose troškintų patiekalų, kepimo iki ryžių ir makaronų, jie yra LABAI universalūs virtuvėje ir jų naudojimas neapsiriboja kinų ar japonų virtuve.

pagrindinis skirtumas su tradicinė keptuvėyra tai, kad jie įkaista daug greičiau, juos galite naudoti gaminant įvairius maisto gaminimo būdus, tačiau dažniausiai jie yra didesnio dydžio, į ką turėtumėte atkreipti dėmesį, jei virtuvėje turite mažai vietos.

Keptuvių gamybos medžiagos

Kadangi žinote, kam skirta kiekviena keptuvė, dabar turėtumėte žinoti apie medžiagas. Kuri yra geriausia? Viskas priklauso nuo jūsų biudžeto ir jūsų poreikių.

Liemenėlė Prior – 3 keptuvių rinkinys, aliuminio lydinys...

Nepridegančios keptuvės gali būti laikomos tais virtuvės reikmenimis, kurių nežinome, kad mums reikia, kol jų neturime.

Jie turi a nelipni danga iš (PTFE) politetrafluoretilenaskomerciškai žinomas kaip teflonaskuris padeda išvengti maisto prilipimo.

Ši medžiaga fantastiška tiems, kurie neturi daug laiko ir nori greitai ir lengvai susitvarkyti maistą namuose.

Netinkamai naudojant, jie gali prarasti nepridegančią dangą ir dėl to gali atsirasti keptuvė toksiškas teflonasTodėl patogu jas prižiūrėti, vengiant per didelio karščio ir indų, galinčių pažeisti šį paviršių.

Kad nesusibraižytų, rekomenduojama naudoti medinius ar silikoninius indus.

Monix Chef Non-stick – 3 keptuvių rinkinys 20-24-28...

Nerūdijančio plieno keptuvės daugeliui yra geriausias pasirinkimas, kai kalbama apie kainos ir kokybės santykį.

Yra netoksiškos keptuvės nuo daugumos skiriasi tuo, kad yra patvaresni, nes taip lengvai nerūdija, be to, kai reikia valyti, tai lengviau lyginant su kitomis medžiagomis.

O jei kalbėtume apie šilumos paskirstymą, tai nerūdijantis plienas yra greitas šilumos laidininkas, todėl puikiai tinka greitai paruošti patiekalus, kuriems nereikia daug aliejaus.

varinės keptuvės

Varis yra nuostabi medžiaga, kai kalbama apie šilumą, šios keptuvės turi galimybę gaminti maistą tolygiai.

Jie yra puikus pasirinkimas gaminant maistą BE RIEBALŲ.

Kitas privalumas yra tai, kad jie yra gana lengvi, o rankenos pagamintos iš plieno, todėl jas galima naudoti orkaitės viduje.

ketaus keptuvės

palaiko viską gaisrų tipasBe to, jis yra labai patvarus, todėl puikiai tinka kasdieniam naudojimui, tiek virtuvėje, tiek orkaitėje.

jei ieškai keptuvės be teflonotai geras pasirinkimas, nes a geležies keptuvė sūdyti maisto produktai NELIPA.

Jie taip pat gali būti laikomi ekologiškos keptuvės nes jie nemokami toksiški junginiai.

KICHLY iš anksto pagardintas ketaus puodas - puodas...

Emaliuotas ketus reikalauja mažai priežiūros, jo virti nereikia daug aliejaus, tačiau atminkite, kad dauguma gali būti gana brangūs, palyginti su keptuvėmis iš ketaus.

Tai vertingi indai, nes tinkamai naudojant jie gali tarnauti DAUG metų.

Kiti indai, kurių paskirtis yra panaši į keptuves

Petromax FT6 – puodas be kojų, plokščias dugnas...

Ar kada nors naudojote olandišką orkaitę? Jei neįsivaizduojate, kam šis indas skirtas, jums trūksta puikaus pagalbininko gaminant maistą. troškinius, mėsą, sriubas ir net duoną.

Iš pirmo žvilgsnio jis atrodo kaip bet koks puodas dėl aukštų sienelių ir hermetiško dangčio, tačiau pagrindinis jo privalumas yra tas, kad jis pasiekia vienodesnį lėtą virimą, o tai yra puikus pasirinkimas. AUKŠTA TEMPERATŪRA.

Tai speciali keptuvė storu dugnu ir aukštomis sienelėmis, idealiai tinkanti GERINTI maisto skonis.

Grietinėlė turi ypatingą ypatybę – leidžia palaipsniui ir tolygiai paskirstyti šilumą visame paviršiuje, be to, ją galima naudoti kepimui.

KITCHENATICS Aliuminio padėklas skrudinimui ir kepimui...

Keptuvės yra padėklai su žemomis arba aukštomis sienelėmis, todėl jas galima naudoti orkaitėje. Dauguma jų turi lentynas, todėl jos puikiai tinka tokiems patiekalams kaip kalakutiena ar vištiena.

Monix Quick - 6 litrų greitoji viryklė,...

Nors gali atrodyti keista šiame sąraše rasti greitpuodį, šis indas taip pat yra būtinas gaminant maistą.

Juose galite naudoti metodus, kuriuos dažniausiai naudojame kepdami keptuves, pvz., skrudinti, troškinti, lituoti ar net kepti, nors nepamirškite, kad NETURĖTŲ KEPTI SLĖGINIO VIRTINĖJE UŽDARYTA DANGČIOnedaryk to, NIEKADA! Kadangi jie galėjo…