#1 Pienas palaiko kaulų tankį

Pienas yra puikus kalcio ir fosforo šaltinis, būtini stipriems, sveikiems kaulams ir dantims vystytis ir palaikyti. Tai sumažina osteoporozės ir kaulų lūžių riziką vėliau gyvenime. Pienas gerina kaulų sveikatą.

Susijęs:

Kalcis: didesniam kaulų stiprumui

#2 Pienas skatina raumenų augimą

Pagrindiniai pieno baltymai yra kazeinas ir išrūgos. Abu padeda formuoti liesą raumenų masę ir sumažinti kūno riebalus.

Susijęs:

Įvadas į riebalus

#3 Piene yra B grupės vitaminų

Piene gausu vitamino B12, riboflavino (vitamino B2) ir niacino (vitamino B3), kurie padeda maistą paversti energija. Vitaminas B12 taip pat reikalingas raudonųjų kraujo kūnelių susidarymui ir normaliai centrinės nervų sistemos veiklai.

Susiję:Angliavandenių vadovas

#4 Pienas dažnai praturtinamas kitomis maistinėmis medžiagomis

Į pieną paprastai dedama kitų maistinių medžiagų, įskaitant vitaminus A ir D. Vitaminas A yra raktas į gerą regėjimą ir stiprina imuninę sistemą, o vitaminas D gerina organizmo gebėjimą pasisavinti kalcį.

Susijęs:

Pasigaukite kalcio

#5 Pienas gali apsaugoti nuo lėtinių ligų

2016 m. žurnalo straipsnyje, paskelbtame Food and Nutrition Research, Europos mokslininkai apžvelgė mokslinius įrodymus, gautus iš esamų pieno ir pieno produktų poveikio sveikatai tyrimų.

Turimi įrodymai rodo, kad pieno produktų vartojimas yra susijęs su mažesne nutukimo, 2 tipo diabeto, širdies ligų, taip pat gaubtinės žarnos, šlapimo pūslės, skrandžio ir krūties vėžio rizika. Jų analizė nustatė labai nedaug pranešimų apie nepageidaujamą poveikį.

DUK apie geriamąjį pieną

Kiek pieno reikia gerti per dieną?

Ankstesni nacionaliniai sveikatos tyrimai nuolat pranešė apie nepakankamą kalcio suvartojimą tarp gyventojų.

Sveikatos stiprinimo tarybos duomenimis, rekomenduojama kalcio paros norma yra 800 mg per dieną žmonėms nuo 19 iki 50 metų. Vyresni suaugusieji turėtų vartoti daugiau (1000 mg), nes senėjimas gali sukelti kaulų retėjimą. Tai reiškia, kad kasdien subalansuota mityba turi išgerti dvi ar tris pieno produktų porcijas – ne daugiau kaip tris 250 ml stiklines pieno per dieną.

Ar yra ypatingas laikas gerti pieną?

Pieną galima gerti bet kuriuo paros metu – jį galima užpilti ant pusryčių dribsnių, vartoti kaip popietinį užkandį arba mėgautis šiltu naktį. Mums nereikia pasikliauti vien pienu, kad gautume rekomenduojamą kalcio kiekį. Pavyzdžiui, stiklinę pieno pakeitus puodeliu jogurto ar dviem griežinėliais sūrio, gaunama tokia pati nauda.

Susiję:

Uogų jogurto staigmena

Laktozės netoleravimas

Daugeliui žmonių neįmanoma valgyti karvės pieno ir kitų pieno produktų, tokių kaip jogurtas ar kai kurie sūriai.

Laktozės netoleravimas – būklė, kai organizmas negamina pakankamai fermento laktazės, skaidančios laktozę – natūralų pieno produktuose esantį cukrų – yra paplitusi tarp Rytų Azijos kilmės.

Kai kuriose bendruomenėse iki 90 procentų suaugusiųjų gali būti genetiškai linkę į laktozės netoleravimą. Pieno produktų vartojimas sukelia nuo lengvų iki sunkių simptomų, tokių kaip pilvo spazmai, pilvo pūtimas, vidurių pūtimas ir viduriavimas.

Laikydamiesi atokiau nuo pieno produktų, laktozės netoleruojantys žmonės gali išvengti šių nemalonių simptomų. Tačiau nebent jie valgytų ar negertų pakaitalų be pieno, jie prarastų keletą naudos sveikatai.

Susijęs:

Motinos pienas kūdikiui

Pieno alternatyvos netoleruojantiems laktozės

Nors laktozės netoleruojantiems žmonėms gali tekti gerti įprastą karvės pieną, yra alternatyvų be pieno.

Pienas be laktozės
yra gaminamas pridedant laktazės fermentų, kad vartojant laktozė jau būtų suskaidyta į paprastus cukrus. Tai leidžia geriantiems mėgautis pieno gėrimu nepatiriant jokių neigiamų simptomų. Tačiau dėl saldesnio ir „dirbtinio“ skonio pienas be laktozės tampa mažiau skanus.

Įvairių rūšių ne pieno produktai,
augalinis pienas taip pat yra. Viena iš populiariausių nepieninio pieno rūšių yra sojos pienas. Baltymų kiekiu sojų pienas yra arčiausiai pieno. Jame mažai sočiųjų riebalų, taip pat praturtintas kalciu ir vitaminu D. Daugumoje kitų ne pieno produktų trūksta šių maistinių medžiagų.

Kita
augalinės kilmės alternatyvos yra migdolų pienas, ryžių pienas ir kokosų pienas. Migdolų piene ir ryžių piene nėra sočiųjų riebalų ir beveik nėra baltymų. Kokosų piene yra daug sočiųjų riebalų ir nėra baltymų. Išskyrus migdolų pieną, šie kiti produktai taip pat nėra natūraliai turtingi kalcio.

Taip pat yra
ožkos pienas. Ožkos piene yra daug laktozės. Jei šiek tiek netoleruojate laktozės arba karvės pienas jus vargina, o sūris ne – išbandykite ožkos pieną. Ožkos piene yra mažiau laktozės nei karvės piene, todėl vaikai ir suaugusieji, kurių skrandis jautrus, yra lengviau virškinamas.

Apsvarstykite
jogurtas taip pat. Ieškokite tų, kurių etiketėje nurodyta „gyvos aktyvios kultūros“ arba „probiotikai“. Šios bakterijos yra būtinos, nes minta cukrumi ir sunaudos daug laktozės. Rinkitės riebų jogurtą, nes jo vienoje porcijoje yra apie 8,5 g laktozės.

Atsisiųskite „HealthHub“ programą iš „Google Play“ arba „Apple Store“, kad gautumėte daugiau patarimų apie sveikatą ir gerovę.


Skaitykite toliau: