17 rūšių virtuvinių peilių

Nors tiesa, kad su a šefo peilis Gamindami bet kokį patiekalą galite padaryti daug pjūvių, o daug įvairių įrankių gali padėti jums tiksliau ir kontroliuoti įvairius maisto produktus, kuriems to reikia, taip pat, jei esate gastronomijos profesionalas ar aistringas šis pasaulis, turėtum žinoti viską virtuvinių peilių tipai kurios egzistuoja.

Virtuvinių peilių tipai

Pasaulyje yra daugiau nei 30 rūšių peilių, kai kurie yra gana specifiniai ir naudojami tik ten, kur jie būtini, pavyzdžiui, Kumpio peilis arba tarp japoniški peiliairaskite tokius modelius kaip sashimi kuris naudojamas tik su žuvimi sušiams.

Nepaisant to, peiliai puikiai tinka virtuvėje ir čia rasite žinomiausių, universalių ir funkcionalių modelių bei tipų, kurie padės atlikti bet kokį pjūvį.

Toliau pristatome virtuvinių peilių tipai:

1. Virėjo peilis

Profesionalus virėjo peilis 3 Claveles 28079...

The šefo peilis arba gaminti maistą, kaip daugelis iš mūsų žino, tai itin universalus įrankis bet kokiam ruošimui, nes yra su šiek tiek išlenktais peiliukais ir labai aštriu antgaliu, leidžiančiu valdyti įvairių rūšių gabalėlius, nesvarbu, ar tai mėsa, ar daržovės.

The peilio ašmenys Paprastai jis siekia 36 centimetrus, pradedant nuo 15, tarp jų rasite bet kokį matmenų skaičių. Labiausiai paplitęs yra tai, kad jie yra vokiško ar prancūziško peilių dizaino, pirmieji pasižymi platesniu ir buvimu lenkti peiliai visame paviršiuje, skirtingai nuo prancūziškų, kurių ašmenys yra plokščiai, kol išlinksta prie galo.

Kalbant apie medžiagas, tai gali būti kaltinis, štampuotas, anglinis plienas, nerūdijantis plienas, laminuotas arba keraminis peilis.


2. Naudingas peilis

WMF Grand Class naudingasis peilis, nerūdijantis...

Dėl savo ašmenų konstrukcijos ir savybių, tokių kaip ežeras, universalūs peiliai arba angliškai žinomi kaip komunalinis peilisyra šefo peilių ir pjaustymo peilių viduryje, kurių ilgis svyruoja nuo 10 iki 19 centimetrų.

Kadangi pjūviai, kuriuos galite padaryti su šių tipų peiliais, yra tokie patys kaip ir su šefo peiliais, laikui bėgant jų naudojimas sumažėjo, nors dažniausiai jie yra komplekte arba peilių rinkiniai.

Daugelis mano, kad tokio tipo peilis yra išnaudojamas įrankis, nes jis turi labai trumpus ašmenis, skirtus įvairiems maisto produktams, taip pat yra labai trapus sudėtingesniems pjūviams, kai reikia pjaustyti kietą maistą ir reikia tikslumo.


3. Nėrinių peilis

3Claveles Evo - Daržovių peilis, 9 cm, 3,5...

Pagal ašmenų ilgį jie yra daug mažesni, tačiau šis turi gana aštrų smaigalį, kuris kartais kai kuriuose modeliuose, ašmenys derinami su mažais pjūkliukais, leidžiančiais nulupti daržoves, vaisius ar daryti dekoracijas, taip pat subtilus. užduotys virtuvėje.virtuvėje. Jis taip pat žinomas kaip skutimo peilis.

Apskritai tai mažas peiliukas Jo matmenys svyruoja nuo 6 iki 10 cm, jie taip pat yra alternatyva daržovių ir vaisių lupimui.


4. Duonos peilis

Arcos Menorca serija, duonos peilis, dantyti ašmenys...

Idealiai tinka duonai ar sluoksniuotai tešlai – tai peilis, pasižymintis dantytais ašmenimis, galinčiais pramušti ir kietus paviršius, ir minkštą duoną jų nesugadinant ir nesutraiškant.

Jo ašmenys paprastai yra gana ilgi ir ploni, nuo 15 iki 25 cm, kur ilgesni leidžia lengvai atpjauti didžiausias duonos riekeles ir duonos pluta Truko.


5. Drožimo peilis

Victorinox Swissclassic raižybos peilis, 20...

Tai peilis su 20–38 cm ilgio ašmenimis, daugiausia naudojamas smulkiai pjaustyti įvairių rūšių mėsą, pvz. kepta mėsakiauliena, jautiena ar net kumpis.

Nuo virėjo ar virėjo peilių jie skiriasi tuo, kad yra daug plonesni, tai leidžia išgauti plonesnius griežinėlius ar griežinėlius. Vienas iš šių peilių yra tas, kuris naudojamas supjaustytas kumpis.


6. Virtuvinis arba virėjo kirvis

„Arcos“ universalioji serija – „Kitchen Cleaver Hatchet“...

Paprastai jie turi stačiakampį peiliuką, kuris naudojamas dideliems mėsos gabalams ar kaulams pjaustyti. Šioms ašims būdinga tai, kad jų dizainas yra platesnis toje pusėje, esančioje priešingoje ašmenims, ir jos krašte, jis yra daug plonesnis.

Virtuvinės mačetės neabejotinai sukurtos sunkiausiems ir sudėtingiausiems pjūviams, o jei susimąstėte, kodėl daugelio šių kirvių viename ašmenų kampe yra skylė, tai tiesiog norint jas pakabinti ant atramos.

Šių kirvių ilgiai gali svyruoti nuo 6 iki 15 centimetrų, be to, jie gali skirtis priklausomai nuo kiekvienos šalies virtuvės, todėl Azijos virtuvėje naudojami skiriasi nuo Vakarų.


7. Kaulinimo peilis

Arcos Maitre, iškaulinėjimo peilis, nerūdijantis...

Naudojami atskirti mėsą nuo kaulo ir mėsos bei žuvies kaulus, tai peiliai su a ilgas ašmenys ir plonas, kuris taip pat pasižymi gana lankstumu, leidžiančiu tiksliai judėti tarp kaulo ir mėsos, nepažeidžiant jo ir nesulaužant nepageidaujamo pjūvio.

Ilgis Pestle peilis Jis svyruoja nuo 12 iki 15 centimetrų, su gana aštriu galu, kuris pjaunant sugeba pasiekti sunkiausias vietas.

Taip pat yra ir standžių iškaulinėjimo peilių, kurie idealiai tinka mėsai, pvz., kiaulienai ar jautienai, atskirti nuo kaulų, o lankstesni rekomenduojami žuviai ir minkštesnei mėsai, pavyzdžiui, kalakutienai ar vištienai.


8. Filė peilis

Efektyvus liemenėlės filė peilis, nerūdijantis...

Jos pavadinimas gana aiškus, nes a filė peilis su labai aštriu galiuku, leidžiančiu pradurti mėsą, kol ji atsitrenks į kaulą, o tada juos atskirti nepažeidžiant galutinio produkto.

Tai peilis, naudojamas tobulai žuvies filė gauti, efektyviai atskiriant mėsą dėl aštrių, lanksčių ir atsparių ašmenų.


9. Lašišos peilis

Arcos universalioji serija, peilis lašišai...

Paprastai jie naudojami lašišų filė ir lupimui, bet taip pat naudinga su bet kokia didele žuvimi. Jos gana ilgos, todėl jos nepažeidžiant patenka į žuvies odos vidurį ir mėsą, tokiu būdu lengviau pagaminti tobulas filėles.

Šių peilių ašmenys yra lankstesni, jų ilgis svyruoja nuo 15 iki 28 cm.


10. Santoku peilis

Kai Europe TDM-1702 Tim Mälzer Edition Santoku -...

Galbūt geriausiai žinomas tarp japoniškų peilių santoku peilis skolingas savo vardą trys dorybės kurią galima gauti naudojant mėsą, daržoves, pjaustymą ir pjaustymą kubeliais, kad vienu įrankiu gautumėte gabalėlių, griežinėlių, julienų, vaisių salotų ar įvairių gabalų ruošiniams.

Dėl to jie yra labai universalūs peiliai, kurių ašmenų ilgis svyruoja nuo 12 iki 18 cm, kurie paprastai yra idealiai subalansuoti, plokščiu paviršiumi ir skiriasi nuo tradicinių vakarų virtuvės šefų peilių, nes yra daug lengvesni.


11. Svogūnų peilis

3Claveles Evo - virėjo peilis, 20 cm, 8...

The svogūnų peilis yra panašus į virėjo peiliaibet jis skiriasi savo galiuku, kurio kreivė leidžia lengviau pjaustyti svogūnus, iš čia ir kilo pavadinimas, tačiau jis gali būti naudojamas ir kaip peilis bet kokio tipo daržovėms, yra gana universalus ir funkcionalus.


12. Nakiri peilis

Kai TDM-1742 Tim Mälzer 14cm Nakiri peilis

Kitas Japonijoje paplitęs profesionalių virtuvinių peilių gabalas yra Nakiri – kirvis, kuris yra daug plonesnis už klasikinį virėjo kirvį, yra stačiakampio formos, su į išorę išlenktais ašmenimis, be to, jis yra labai aštrus, todėl šie indai yra idealūs pjovimo variantai. daržovių rūšių ir didesnių bei kietesnių gumbų, pavyzdžiui, bulvių ar moliūgų.

Jis taip pat tinka kitų rūšių daržovėms, tokioms kaip salotos ar kopūstai, dėl jo plačialapis ir giliau.


13. Peilis pomidorams

Liemenėlės efektyvus pomidorų peilis, nerūdijantis plienas,...

Jei kada nors bandėte pomidorą pjaustyti nepakankamai aštriu peiliu, pastebėsite, kaip sunku pasiekti tobulų griežinėlių.Tam yra specialiai šiai daržovei pjaustyti sukurti įrankiai.

Tai labai aštrūs peiliai, turintys mažus pjūklus, kurie sugeba nupjauti gležną pomidorų odelę jų nesutraiškydami. Be to, dažniausiai jie turi rankenas su neslystančiomis medžiagomis, kurios padeda turėti didesnį tikslumą laikant…