14 salotų rūšių Kas tai yra?

Salotos – mėgstamiausias patiekalas tiems, kurie nori maitintis sveikiau ar siekia numesti kelis kilogramus. Jie yra puikus maistinių medžiagų šaltinis, ypač jei mokate paruošti tinkamos rūšies daržoves.

Tiesą sakant, tai, kas vadinama salotomis, iš tikrųjų yra įvairios įvairios daržovės, kuriose yra daugybė vitaminų ir, žinoma, jos turi savo skonį. Salotos turi didelę sočiąją galią ir suteikia tik nuo 15 iki 18 Kcal 100 gramų.

Italijoje, svarbioje sodininkystės šalyje, auginimas salotos ir salotos Jis plinta įvairiose vietovėse ir skirtingomis klimato sąlygomis su gausiu veislių pasirinkimu. Kai kurios iš šių salotų rūšių nėra patiekiamos žalios, bet turi būti virtos, kad būtų paruošti skanūs rizoto, sriubos, kremai ir velouté.

Tačiau gaminimas turi būti atliekamas greitai ir atsargiai, kad nepakeistų skonio ir tekstūros bei neprarastumėte vitaminų ir mineralų. Žinodami skirtingas salotų rūšis galėsite pasirinkti tinkamą mišinį, kad sukurtumėte tobulas salotas.

Jei tikrai norite laikytis rekomenduojamos paros salotų normos, pasirinkite gerą lėkštę tinkamų daržovių.

Pagrindinės salotų kategorijos

Nepriklausomai nuo veislės, atsižvelgiant į didelį vandens kiekį (sudaro daugiau nei 95 % masės), salotos paprastai taip pat yra vienos prasčiausių daržovių pagal maistinę vertę, todėl idealiai tinka dietai, nes yra patenkinamos. valgyti labai mažai kalorijų. Norėdami padidinti maistinių medžiagų kiekį, galite toliau dėti kitų rūšių daržovių.

Beveik visi žino apie salotas. ledkalnis, kuri neabejotinai yra viena populiariausių salotų rūšių. Bet kiek kitų gali įvardyti?

Tiesą sakant, visų rūšių salotos yra kilusios iš botaninių rūšių Lactuca sativaiš kurių yra išvestos 4 pripažintos rūšys ir kurios savo ruožtu paįvairinamos pagal skirtingas komercines veisles.

Jai priklauso Cappuccio veislės su daugiau ar mažiau kompaktiškais užapvalintais krūmais ir lygiais, šviesios spalvos lapais su traškia tekstūra.

Tai apima vadinamąsias aukštųjų šonkaulių salotas, pvz Romėnų salotoskuri išsiskiria stačiais, pailgais ir labai mėsingais lapais, taip pat ilga ir tūria galva.

Apima veisles su daugiau ar mažiau banguotais arba garbanotais lapais, kurie yra tamsiai žalios arba rausvos spalvos, pvz., Gentilina

Tai pjaustymui skirtų salotų rūšis su dideliais rausvai rudais lapais, į kuriuos įeina tokios veislės kaip LattughinoPasqualina ir Riccia.

Šios rūšies salotų gamyba praktiškai nepertraukiama ištisus metus, nes rūšių yra tiek daug, kad kiekvienas sezonas turi savo salotų įvairovė.

salotų rūšys

Jei norite savo įprastoms ledkalnio salotoms suteikti posūkio, peržiūrėkite šį straipsnį, kuriame rasite kitų salotų veislių, kurios gali papildyti jūsų mitybą kažkuo naujo.

Dabar, kai žinote, kad yra keletas salotų veislių, pateikiame jums populiariausių auginamų ir parduodamų sąrašą.

Tu gali užsiaugink pats salotų rūšys jei turite vaismedžių sodą ar šiek tiek vietos savo terasoje, arba galite juos rasti tiesiai prekybos centre arba sodininkystės parduotuvėse ir turguose.

Toliau pristatome salotų rūšys:

1. Romėnų salotos

Romėnų salotos

Tai savotiškos salotos su storu ir mėsingu šonkauliu, standesnės nei kitų rūšių, turinčios traškią tekstūrą ir tam tikrą kartaus skonį. Lapui vystantis spalva intensyvėja.

Labiau išsivysčiusiuose išoriniuose lapuose chlorofilo kiekis didesnis nei širdyje. Naudojamas žalias salotoms (tai yra originalių Cezario salotų pagrindas), verdamas troškiniuose ar ruošiant sriubas.


2. Garbanotos salotos

salotos-garbanotos

Taip pat netinkamai žinomas kaip cikorija arba garbanotas endyvas, jis priklauso grupei lactuca acephala. Jame yra susiraukšlėję lapai, kurie net visiškai išsivysčius neužsivelia ir yra kartaus skonio.

Jis visada vartojamas žalias, dar geriau, jei derinamas su kitų rūšių salotomis, kurioms suteikia subtilaus kartaus pojūtio ir tam tikro šiurkštumo, kuris gali būti per didelis valgant vieną.


3. Kanonas

Canon

Jis taip pat žinomas kaip Valerianella, nors nėra jokio ryšio su gerai žinomu vaistiniu augalu. Tai salotos su mažais, tamsiais, bet mėsingais ir ypač skaniais lapeliais, surinktos į rozetę.

Paprastai jie yra nuo 3 iki 7 cm ilgio, nors yra veislių su didesniais lapais. Maistiniai pranašumai būdingi kitų veislių savybėms, tačiau dėl savo išvaizdos ir konsistencijos jis puikiai tinka salotoms ir prie įvairių patiekalų, pavyzdžiui, virtų kiaušinių.


4. Nasturtinės salotos

salotos-nasturtos

Dėl apvalios rozetės savo forma panaši į ledkalnį kapučino salotos Jis auginamas ištisus metus skirtingomis veislėmis trocadero salotosgegužės karalienė, šviesiaplaukė batavia.

Lapai dideli ir mėsingi, šiek tiek traškūs, bet minkšti, puikiai dera salotose su kitų rūšių daržovėmis.


5. Ledinės salotos

salotos-ledkalnis

Tai salotos, kilusios iš tos pačios šeimos kaip ir nasturtės, kurios turi apvalią formą, tačiau turi labai plačius, įgaubtus ir raukšlėtus lapus, šviesios spalvos ir traškios tekstūros.

Tai dažniausiai virtuvėje garnyrui naudojamos salotos, kurios taip pat atsparios karščiui, todėl dažnai naudojamos ruošiant mėsainius.


6. Lollo salotos

Salotos-Lollo

Jame yra daugybė salotų veislių, tarp ūkininkų jos žinomos kaip gentilinos salotos, tačiau prekybos centre jų randame kaip Lollo ir Canasta. Šie tipai turi keletą bendrų savybių, pavyzdžiui, daugiau ar mažiau atvira galva ir garbanoti arba banguoti lapai.

The gentilinos salotos Jis išsiskiria savo spalva, kuri svyruoja nuo šviesiai žalios iki rausvos, banguotais lapais. Gentilina turi šiek tiek pailgą, atvirą ir tūrinę galvą, blizgiai žalius, šiek tiek banguotus lapus su dantytais, traškiais galiukais.

Paprastai jis naudojamas salotoms, bet turi būti valgomas labai šviežias, kad neprarastų lapo savybių.

Lollo salotos, Lollo bionda (šviesiai žalios) ir Lollo rossa (raudonos) veislės, yra labai garbanotos salotos, turinčios turtingą skonį ir galinčios išsilaikyti ilgiau nei kitos. Veislės pavadinimas taip pat nurodo lapų spalvą, kuri svyruoja nuo žalios iki rausvos.

Krepšelis turi vidutinio dydžio galvutę. Be jo naudojimo žaliavoje, jis yra tinka virimui kepti ant grotelių arba kepti.


7. Trentino salotos

Salotos-Trentine

Tarp salotų veislių labai būdinga kaimiška Trentina veislė, turinti gero dydžio galvą, dantytus lapus ir puikų skonį.


8. Pascualina

Priklauso begalvėms salotoms, nuimamas pavasarį, turi mažus, dantytus lapus. Tai tipiška pavasario veislė, todėl ji taip ir vadinama. Vietinėse rinkose galima įsigyti kelis mėnesius per metus.


9. Salanovos salotos

Salotos-Salanova
@Augalų instrukcijos

Tai ypatinga veislė, turinti registruotą prekės ženklą, iš kurios susidaro dviejų rūšių salotos: žaliais arba raudonais dantytais lapais (Lollo rossa salotos) arba daugialapės gūžinės salotos.

Šios rūšies salotos parduodamos šviežių produktų rinkai kaip vientisas produktas arba kaip ketvirtos serijos produktas, supakuotas į atskirus lapus. Šioms salotoms būdinga ta savybė, kad vieną kartą nupjovus galvutė suskyla į daug vienodų lapų.


10. Endivija

endivija

Žiemos sezono metu auginamos eskarolės šį sezoną yra labai dažnas salotų ingredientas, nes, jei yra vienas dalykas, kuris joms būdingas, tai yra didelis atsparumas žemesnei temperatūrai.

Tarp endivijos savybėsyra puikus maistas, sudarytas iš 95% vandens ir labai nedaug angliavandenių, todėl jame yra daug maistinių skaidulų, todėl jame yra daug vitaminų, tokių kaip AC ir B, kurie teikia didelę naudą organizmui.

Escarole turi maždaug 13 mg vitamino C 100 gramų vartojimo reikmenų.

Kaip turėtume jį vartoti?

Rekomenduojama naudoti šviežius žalius lapus, be to, jie yra tvirti ir labai švelnūs.

Turite pasakyti NE gelsvų atspalvių lapamstai tik sugadintų geros būklės, todėl privalote…